Úvod
+ Outlet
+ Bundy
+ Kalhoty
    Rukavice
    Boty
    Do deště
    Protektory, chrániče
+ Spodní prádlo
    Volný čas
    Doplňky
 
    Kůže nebo textil?
+ Technické informace
    Péče
    Tabulky velikostí
    Kontakt
 
 

   Péče a údržba 

 

   I když se snažíme dělat naše oblečení co nejlepší, komfortní a bezpečné, záleží vždy na vás jak dlouho vám vydrží. Měli byste věnovat trochu času péči a údržbě, jinak riskujete že dobrá funkčnost a životnost vašeho oblečení se drasticky zkrátí.

Mokré oblečení by mělo být pomalu sušeno při pokojové teplotě. Kožené oblečení nikdy nesušte u přímých zdrojů tepla jako je radiátor nebo sušička.

 

     Několik užitečných rad pro dlouhou životnost vašeho oblečení:
   
   Kožené oblečení

 

   Kůže nesmí být nikdy úplně vysušena! Suchá vlákna zkřehnou a rachleji se začnou trhat při extrémním namáhání, podobně jako při nehodě.

Aby k tomu nedocházelo, měla by být kůže pravidelně mazána, aby si vlákna udržela jejich přirozenou pružnost.

Jestliže je to nezbytné, mohou být hmyz a slabé nečistoty vyčištěny vlhkou houbou, nebo hadrem namočeným ve vlažné vodě se slabým čistícím roztokem.

Používejte speciální čistící prostředky na kůži, nikdy benzín nebo jiné chemické čistící prostředky!

Nubuk povrchy lze vyčistit jemným vykartáčováním s následnou impregnací speciálním přípravkem na nubuk.

   Textilní oblečení
 

   Textilní oblečení by mělo být práno v pravidelných intervalech podle informacích dodávaných spolu s výrobkem. Pokaždém třetím praní by měla být obnovena impregnace. Před praním musí být z oblečení vyjmuty všechny chrániče. Teplota tání polyesteru a polyamidu použitých v textilním oblečení je 240-260°C. Proto vždy udržujte vaše oblečení mimo dosah zdrojů tepla, jako jsou např. konocvky výfuku.

Pokud máte nějaké odtazy týkající se pěče a údržby oblečení, neváhejte nás kontaktovat.

 

   Obuv

   také čistěte slabým roztokem mýdla a vlažné vody. (Nebo speciálním čistícím prostředkem na kůži.) Tuk na kůži a impregnaci používejte se zvláštní pozorností k svrchní úpravě obuvi. Konečnou úpravu dodáte krémem na obuv. Lze-li vyndat vnitřní výstelku boty, potom by se měla tato výstelka sušit odděleně. Při vysoušení doporučujeme používat napínáky na obuv.

   Sušení

   Bundu vždy sušíme volně zavěšenou na širokém ramínku v jejím přirozeném tvaru. Je vhodné před sušením vyjmout protektory (chrániče) . Kalhoty musí být zavěšeny a rozprostřeny v jejich celé délce. Sušíme v pokojové teplotě, nikdy nad otevřeným ohněm, nebo silným sálavým teplem. Případné nečistoty odstraňte ještě před vysušením.

Jestliže máte další otázky ohledně péče a používání našeho výrobku, neváhejte nás kontaktovat. Motocyklové oblečení je Vaše investice. Pečujte o něj.

         Přejeme Vám mnoho šťastných kilometrů bez nehod.

 

         « Předchozí stránka

 

Copyright © 2006-2018 HZmoto s.r.o.


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.