Úvod
+ Outlet
+ Bundy
+ Kalhoty
    Rukavice
    Boty
    Do deště
    Protektory, chrániče
+ Spodní prádlo
    Volný čas
    Doplňky
 
    Kůže nebo textil?
+ Technické informace
    Péče
    Tabulky velikostí
    Kontakt
 
 

Kůže nebo textil?

   Výběr mezi kůží a textilem je hlavně záležitostí emocí. Kůže je tradiční, bezpečný a velmi populární materiál pro motorkářskou výstroj, pro někoho pouze jediná volba.
Pro lehké, praktické a voděodolné oblečení, je však textil lepší volbou. Dnešní moderní materiály vás ochrání před rozmary počasí a nechají vaše tělo dýchat. To je důležité pro fyzickou a psychickou pohodu při jízdě.
   Kůže je pro nás velmi důležitá, protože to je to, s čím jsme začínali. Zde, v Malungu, je kůže součástí naší kultury a tradice.
   Něco zvláštního o kůži. Kožená bunda, například, se zlepšuje s věkem a používáním. Takové oblečení je vždy bezvadné a vždy pohodlné, jako starý přítel, chcete s ním zestárnout. Od té doby co člověk začal chodit po dvou nohou, stala se pro něj kůže ochranou před přírodou. Je to silný materiál, který chrání před větrem a díky odolnosti vůči tření, je dokonalou volbou pro motorkářské oblečení. Ale i když materiál zůstal po celou dobu stejný, jeho úprava a využití dostalo nové rozměry. Nejenom používáním "HIGH-TECH" meteriálů, které už dnes našly uplatnění v tradičním koženém oblečení.
Kůže nebo textil?
   Na poli pasivní ochrany textilního oblečení, došlo v posledních několika letech k ohromnému pokroku. Můžeme zmínit např. HI-ARTHI-ART® Pomoc na cestě - přesně řečeno. Víte že se to může přihodit, ale nechcete aby se to opravdu stalo. Když při nehodě spadnete z motocyklu a ocitnete se na zemi, příběh tím zdaleka nekončí. Jestliže jste předtím jeli rychlostí přibližne 110km/h bude trvat ještě 5 - 7 sekund, než se zastavíte. Víte jak dlouho trvá než se vaše oblečení prodře skrz? HI-ART® je jednoduše řečeno látka protkaná polyesterem. Střídavě jsou vlákna tkaná z venku v malých smyčkách, takže tření působí proti krátkému konci vlákna. Jednoduchým otočením stopy vlákna, jsme získali více odolnosti proti oděru. Doporučujeme, abyste udrželi svoje kola na silnici, ale pokud se Vám už nějaká nehoda přihodí, HI-ART vyrazně omezí rozsah zranění... ® - materiál, který firma Jofama AB sama vyvinula (patentováno). Jedná se o textilní tkaninu, která slouží jako extra výztuha proti prodření exponovaných částí při případné nehodě. V porovnání s dalšími podobnými produkty, naše oblečení s HI-ARTHI-ART® Pomoc na cestě - přesně řečeno. Víte že se to může přihodit, ale nechcete aby se to opravdu stalo. Když při nehodě spadnete z motocyklu a ocitnete se na zemi, příběh tím zdaleka nekončí. Jestliže jste předtím jeli rychlostí přibližne 110km/h bude trvat ještě 5 - 7 sekund, než se zastavíte. Víte jak dlouho trvá než se vaše oblečení prodře skrz? HI-ART® je jednoduše řečeno látka protkaná polyesterem. Střídavě jsou vlákna tkaná z venku v malých smyčkách, takže tření působí proti krátkému konci vlákna. Jednoduchým otočením stopy vlákna, jsme získali více odolnosti proti oděru. Doporučujeme, abyste udrželi svoje kola na silnici, ale pokud se Vám už nějaká nehoda přihodí, HI-ART vyrazně omezí rozsah zranění... ® vykazuje velmi vysokou odolnost proti prodření.
V našich textilních a kožených oděvech, často používáme vodě a větru odolné klimamembrány DRYWAYDRYWAY a DRYWAY+ je mebrána, která nechá tělo dýchat, je použita u mnoha typů našeho oblečení.
Není to tak dlouho, kdy tyto membrány znamenaly doslova senzanci. Tenká tkanina, která chrání tělo před vodou a větrem, ale dovolí potu unikat ven, nebyla nic jiného než zázrak...
 ® a DRYWAYDRYWAY a DRYWAY+ je mebrána, která nechá tělo dýchat, je použita u mnoha typů našeho oblečení.
Není to tak dlouho, kdy tyto membrány znamenaly doslova senzanci. Tenká tkanina, která chrání tělo před vodou a větrem, ale dovolí potu unikat ven, nebyla nic jiného než zázrak...
 +®. Díky jim může jezdec zůstat v suchu a teple, dokonce i když jsou textil nebo kůže mokré. To jsou základní rysy zaručeného tepla a pohodlí, což je velmi důležité pro pasivní bezpečí a základním smyslem pro bezpečnou jízdu na motocyklu.
   Jestliže je oblečení navíc vybaveno termoregulačním materiálem OUTLAST®, mizí teplotní rozdíly. Zjednodušeně se dá říct, že v zimě hřeje a v létě chladí.
Mnoho kožených oblečení z kolekce Halvarssons, je opatřeno TFL Cool SystemCool Leather - chladná kůže, je největší novinkou tohoto roku. Je to proces, při kterém je kůže napuštěná látkou, která odráží sluneční paprsky a tím se kůže nikdy příliš nazahřeje a to ani za teplých letních dnů. To znamená, že černý oděv si udrží stejnou teplotu jako bílý.  ®. Tato úprava se dělá během vydělávání a barvení kůže a zabraňuje tomu aby se kůže zahřívala na přímém slunečním žáru. To znamená, že oblečení z černé kůže zůstane chladnější než, oblečení z bílé kůže bez této úpravy - naprosté kouzlo!

Tak a co vy? Kůže nebo textil? Konečné rozhodnutí záleží na vás...

         « Předchozí stránka

 

Copyright © 2006-2018 HZmoto s.r.o.


Reklama:
Nejlevnější nákladní pneu najdete v e-shopu na adrese www.lkwpneu.cz.